Wykrywanie podsłuchów w telefonach

Wykrywanie podsłuchów w telefonie

Podsłuchiwanie telefonu jest dosyć popularnym sposobem na pozyskanie informacji. To właśnie telefonicznie dogrywane są szczegóły kontraktów, sprawdzane informacje w sieci, a także prowadzona korespondencja z rodziną i współpracownikami. Smartfona można również wykorzystywać do płacenia zbliżeniowego, zbierać dane o swoim stanie zdrowia oraz aktywnościach sportowych. Dla firm, konkurencji oraz zazdrosnych małżonków to kopalnia informacji o trybie i stylu życia. Wiele osób decyduje się na założenie podsłuchu w telefonie interesującej ich osoby, by mieć dostęp do tych danych.

Jak wygląda podsłuch w telefonie?

Wyrywanie podsłuchu w telefonie nie jest proste, bo bardzo często podsłuch nie daje żadnych objawów. To aplikacja, która nie pojawia się na liście zainstalowanych programów i nie ma ikony na pulpicie. Najczęściej jest zaprogramowana tak, by nie wykrywały jej programy antywirusowe. Nie zużywa dużo baterii, więc trudno dostrzec różnicę przed jej zainstalowaniem i po. Do jej wprowadzenia do pamięci smartfona zazwyczaj wystarcza zostawienie telefonu na kilka minut poza zasięgiem wzroku.
Rozmowy głosowe można również podsłuchiwać wykorzystując klasyczną pluskwę, ukrytą w obudowie, jednak to aplikacja ma znacznie więcej możliwości. Nie tylko pozwoli poznać przebieg wszystkich rozmów, ale również treść sms-ów, MMS-ów; śledzić lokalizację oraz aktywności w Internecie i w social mediach. To ona jest najczęściej wykorzystywana do udowodnienia zdrady, kradzieży informacji biznesowych oraz kontrolowania dzieci.

Wykrywanie podsłuchów w telefonie

Do wykrywania podsłuchów w telefonie wykorzystuje się wyspecjalizowane oprogramowanie, pozwalające namierzyć ukryte aplikacje, jak również tzw. antypodsłuchy. Są to urządzenia sprawdzające wszystkie sygnały GSM i wychwytujące te wysyłane przez nadajnik. Profesjonalny sprzęt jest bardzo dokładny i nie generuje fałszywych alarmów (również inne urządzenia, niebędące podsłuchem, wysyłają tego typu sygnały). Pozwala z łatwością zlokalizować źródło i zneutralizować je.
W przypadku wykrywania podsłuchu będącego aplikacją najczęściej wystarczy wiedza prywatnego detektywa lub biura detektywistycznego specjalizującego się w takich usługach. Aplikacja musi gdzieś wysyłać dane, które zbiera. Wystarczy wykryć numer docelowy, by zlokalizować również ją. Można to zrobić za pomocą kilku komend systemowych lub specjalnego oprogramowania.
Jeżeli okaże się, że w telefonie znajdował się podsłuch, warto sprawdzić również inne miejsca, gdzie mógł on zostać umieszczony. W domu jest to salon lub sypialnia, a w biurze recepcje, gabinety oraz sale konferencyjne. W firmach trzeba skontrolować służbowe telefony i komputery, bo również tam mogą się czaić różne „niespodzianki”. Jeżeli komuś udało się założyć podsłuch w jednym telefonie, to mógł to zrobić również w innych. 

Dane kontaktowe

Wyślij swój numer